Môj blog

Na mojom blogu nájdete výlučne bezlepkové (gluten-free), bezmliečne (dairy-free) a nízkohistamínové (low-histamine) recepty, ale aj rôzne rady a tipy týkajúce sa mojich stravovacích návykov, ku ktorým som postupom času dospela.

Ak ste si to už stihli všimnúť, na mojom blogu prevažujú bezmäsité recepty – nie, vegetariánka ani vegánka nie som. Jednoducho mám rada zeleninu a s jej čerstvosťou je to podstatne jednoduchšie než s čerstvosťou mäsa (áno, mám histamínovú intoleranciu). Je však pravdou, že mäso jem podstatne menej často, ako tomu bolo kedysi. A nemám pocit, že by mi to chýbalo resp. že by som z toho dôvodu moje telo o niečo ukracovala :-).

Tento blog berte ako určité vodítko (resp. „vôdzku“ haha poznámka mojej dvornej „slovenčinárky“ – že Zuzi 🙂 ) k tomu, čo môžete vo svojom jedálničku zlepšiť, inovovať resp. obmeniť.

Samozrejme, rátam s tým, že nie každý sa bude stopercentne mojich receptov pridŕžať, verím však, že minimálne poslúžim ako motivujúca inšpirácia.

No a pokiaľ ide osobitne o histamín, tam radím každému postupovať individuálne – ja používam suroviny, s ktorými je moje telo v poriadku. Ak narazíte na nejakú surovinu v recepte, ktorá vám nevyhovuje, kľudne mi napíšte https://maryhorse.com/kontakt/ a niečo už vymyslíme :-). Ja veľmi rada vymýšľam nové veci.

Takže šup šup poďme na to.

MARY

Share This: