Hummus vs cícerová pomazánka trochu inak

Hummus som odjakživa milovala… Teraz si ho však nerada kupujem už hotový v obchodoch, keďže nie vždy úplne dôverujem zloženiu. Tak som sa rozhodla, že si spravím svoju verziu hummusu, no a vznikol tento receptík. Oproti klasickému hummusu v tomto recepte nepoužívam sezamovú pastu tahini (tá mi nerobí úplne dobre – asi kvôli histamínovej intolerancii). Preto skôr ide o cícerovú pomazánku, než o hummus. Okrem tohto receptu s cícerom odporúčam vyskúšať aj moje zeleninového kari, kde je základom taktiež cícer (viď http://maryhorse.com/zeleninove-kari/). Dosť bolo rečí, poďme na recept:

Čo potrebujeme:

  • 5 lyžíc cíceru
  • 5 lyžíc olivového oleja
  • 1/2 lyžice jablčnéo octu / citrón (s množstvom opatrne)
  • bylinky (ja používam bazalku, oregáno a koriander), chilli, soľ – podľa chuti

*** podľa môjho názoru práve koriander a chilli dodávajú tomuto receptu ten správny šmrnc 🙂

Cícer si dopredu cez noc namočíme, na druhý deň vodu zlejeme, poriadne prepláchneme.

Následne cícer varíme prvých 10 min bez pokrievky (čítala som, že týmto spôsobom sa výraznejšie odparia látky spôsobujúce nafukovanie, a teda tým sa zmierni možné nafukovanie) a potom s pokrievkou domäkka (dokopy nejakých 30-40 min).

Keď je cícer uvarený, poriadne ho zlejeme, pridáme zvyšné suroviny, asi 100 ml vody (tu záleží, akú hustú konzistenciu nátierky chceme dosiahnuť), pridáme bylinky, chilli, soľ a mixujeme dohladka….

A máme hotovo! Dobrú chuť 🙂

PS: Ja ako vychytávku na podobný spôsob pripravujem pomazánku z adzuki fazule, či z mungo fazuliek (buď ich pridám k cíceru, alebo pripravím nátierku len z nich).

Share This:

0 komentárov k článku “Hummus vs cícerová pomazánka trochu inakPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *