Lievance z batátov

Batáty milujem 🙂 a považujem ch za podstatnú súčasť môjho jedálnička (viď napr. moje receptíky https://maryhorse.com/bezlepkove-bezmliecne-placky-z-batatov/,   https://maryhorse.com/batatove-lupienky/https://maryhorse.com/zeleninove-kari/, resp. https://maryhorse.com/orieskovy-brownies-batatmi/). Myslím si, že sa v tomto zmysle už viackrát vyjadrila. Na tomto recepte na úplne úžasné lievance z batátov je super to, že je bez vajec. Práve batáty sú tou ingredienciou, ktorá tú hmotu na lievance drží pokope :). No a teda v prípade, že namiesto ghee masla použijete kokosový olej, lievančeky budú i úplne vegánske. Pokiaľ ide o to, čo si dať na lievance, ja radím domáci džem, či javorový sirup s mandľovými lupienkami, alebo len med, či čerstvo nastrúhané jabĺčka s citrónom :), resp iné čerstvé ovocie.

Čo potrebujeme (cca na 15 lievancov):

  • 1 menší batát (cca 200g)
  • 200g bezlepkovej múky (ja rada používam čirokovú, či pohánkovú)
  • 220 ml ovseného/mandľového/kokosového/ryžového mlieka
  • 1 lyžica medu
  • 1 lyžička škorice mletej
  • cca lyžica ghee maslo/kokosového oleja

*** zo zásady vyprážam na kokosovom oleji resp. ghee masle.

 

Batáty očistíme, nakrájame na menšie kúsky a uvaríme vo vodnom kúpeli do mäkka.

Sypké suroviny dáme spolu do misky, zamiešame. Následne pridáme med, mlieko, uvarené batáty, maslo (dáme ho na teplé batáty, aby sa roztopilo). Batáty lyžičkou rozpučíme a následne vśetko spolu zmiešame do homogénnej zmesi. Ak je cesto príliš tuhé pridáme ešte trošku mlieka.

A môžeme sa pustiť do pečenia lievancov (ja ich zvyčajne robím na ghee masle). Možno sa vám s nimi bude ťažšie manipulovať – moja taktika je, robiť si menšie kúsky lievancov (naložiť ich lyžicou na panvičku a mierne splasnúť do strán) a obracať ich, až keď sú viac z jednej strany prepečené.

Potom ich nezabudnite nechať vychladnúť ? aaa dobrú chuť.

Share This:

0 komentárov k “Lievance z batátovPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *