Orieškovo-kakaové bonbóny, resp. nepečený korpus na koláč

Tieto bezlepkové a bezmliečne bonbóny sú jednoducho fantázia! A možno ich pripraviť aj vo vegánskej verzii 🙂

Už ako malá som zbožňovala také tie presladené karamelové či nugátové bonbóny, no a o orieškových bonboniérach ani nehovorím….teraz sa však najmä kvôli „éčkam“ snažím vyhýbať akýmkoľvek sladkým tyčinkám a niekedy mám dokonca pochybnosti i pri tých raw sladkostiach, čo nájdem v obchode. Jedného dňa, keď som prišla z práce, som mala nesmiernu chuť na niečo sladké… Pozrela som sa na suroviny, čo som mala v zásobe, chvíľku som sa snažila nájsť nejakú inšpiráciu na internete… niečo som dotvorila, doladila, no a vznikli tieto jednoduché nepečené bonbóny – základná príprava trvá fakt menej ako 15 min. Ďalšia fajnotka 🙂

Okrem toho, tento recept môžete použiť i ako nepečený korpus na nejaký koláčik (napr. stačí pridať nejaké ovocie, domáci lekvár, či kompót a na vrch dať napr. kokosový krém) – ako som to vidno na titulnom obrázku 🙂

Čo potrebujeme:

  • 1 hrnček ďatlí (ideálne sú medjool ďatle, vtedy ich stačí 9)
  • 1 hrnček pražených lieskovcov/mandlí – cca 200g (návod ako ich opražiť nájdete tu, ale nič nepokazíte i keď tam dáte nepražené – pražené sú však podľa mňa chutnejšie)
  • 2 lyžice ghee masla (pre vegánsku verziu možno použiť kokosový olej)
  • 1-2 lyžica raw kakaa, podľa toho, ako veľmi kakaovú verziu chcete mať 🙂 (ak netolerujete ani raw kakao, skúste pridať kokos)

*** Ak použijete obyčajné ďatle, najprv ich nakrájajte na menšie kúsky a namočte do horúcej vody (cca 50 ml), aby Vám trocha zmäkli – tak na 10-15 minút. V prípade medjool ďatlí to netreba, tie sú krásne mäkké.

*** Pre ešte sladšiu verziu pridajte med.

*** Do hmoty môžete pridať i dopredu napučené chia semiačka 🙂

Ďatle dáme do väčšej misky a lyžicou ich mierne rozpučíme. Následne pridáme ghee maslo a raw kakao a rukou rozpracujeme homogénnú zmes.

Dáme ju do misky/nádoby so širším rovným dnom a vytvarujeme obdĺžnikový/štvorcový plát vysoký cca 1,5-2 cm. Necháme v chlade stuhnúť, resp. môžeme i zamraziť. Následne po schladení/zmrazení priamo v miske krájame malé kocky „bonbóny“ (ja to krájam takou tou lopatkou, ktorá sa používa na roztieranie krémov). Zvyčajne si nakrájam pár kúskov a zvyšok nechávam v chladničke, resp. mrazničke.

Ak hmotu použijete ako korpus na koláč, jednoducho ju presuňte do tortovej formy a rukami vytvarujte 🙂 potom pridajte na vrch suroviny podľa Vášho gusta 🙂

Dobrú chuť !!!!

Share This:

4 komentáre k “Orieškovo-kakaové bonbóny, resp. nepečený korpus na koláčPridajte vlastný →

  1. Spätné upozornenie: Cookies à la Mary – maryhorse.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *